Showing: 1 - 9 of 9 RESULTS
Вегетаријанска исхрана Печива

Мафини со пченкарно брашно, ајвар и семиња

Пченкарни мафини

Ммммммм… искрено немам зборови кога станува збор за ваков појадок. Ем сит, ем фит. Овие солени мафини се прекрасен додаток на вашата кутија за ручек …

Сподели со пријателите!
Вегетаријанска исхрана Главни јадења Тортиља

Тортиља врап со наут и урнебес

Дали тортиљата е добра за слабеење, прашање кое често го добивам?Тортилите можат да бидат дел од здрава исхрана, вклучително и за оние кои се обидуваат …

Сподели со пријателите!
Integralna tortilja so ajvar i vege kolbasi
Веган ( посно) Главни јадења Тортиља

Полнета интегрална тортиља со ајвар и веге колбаси

Овој совршен спој на ајвар и веге колбаси можи да се постигни само на овој начин. Се прашувате можеби од каде оваа идеја? Па, знаете …

Сподели со пријателите!
przen urnebes
Вегетаријанска исхрана

Поинаков пржен вегетаријански урнебес

Популарната урнебес салата, да ја претвориме во популарен појадок од пржен урнебес. Интересен, брз и протеински појадок кој е одличен за сите љубители на овој …

Сподели со пријателите!
brz rolat so ajvar
Вегетаријанска исхрана Тортиља

Брз ролат со ајвар

Појадок, ручек, вечера во секое време. Толку вкусно, а толку едноставно и брзо за подготовка. Потребни состојки: 2 јајца 3 лажици ајвар @bakaleskipromet2016 (купи тука) Сол …

Сподели со пријателите!
Веган ( посно) Вегетаријанска исхрана Главни јадења Салати

Полнети посни (веге) печурки со веге сирење и ајвар

Сакаме добар рецепт за полнети печурки и овие веге полнети печурки се причина за славење! Исполнети со ајвар, лук и растопено веге сирење, ова вкусно …

Сподели со пријателите!