Вегетаријанска овесна каша со јогурт и јагоди

Без овесна каша искрено денот не е тоа што треба да биди , кој пробал повторно се навраќа на овесна каша за појадок.

Состојки:

  • 4 лажици овесни снегулки
  • 1 лажица чиа семе
  • 1 лажица ленено семе
  • 200 мл јогурт
  • 10 тина јагоди

Начин на подготовка:

  • Постапката е многу едноставна сите состојки освен јагодите ги ставаме во чинија, мешаме и оставаме околу 15 минути семињата да набубрат
  • Ги додаваме јагодите

На здравје!

Сподели со пријателите!

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *