црвено смути во чинија

Поедноставете го вашето утро со енергична чинија полна со витамини која ќе ве штити преку денот од напнатоста и стресот. Овие лесни, пријатни оброци започнуваат со база на овошје и јогурт и се преполни со протеини, влакна и витамини.

 • Studio Adore Me
 • кисели производи бакалески
 • бутик за машка гардероба
 • Мента фарм
 • moe pazarce
 • Природа и наука во идеален спој!
 • imunofan inekcii
 • Здравјето доаѓа од природата


Потребни состојки:

 • 1 рака замрзнати малини
 • 1 рака замрзнати јагоди
 • 1 јаболко, ситно сечкано
 • 1 замрзната банана, скршена на половина
 • 1/2 чаша 2% обичен јогурт
 • 1 лажичка мед по желба

Смути – Канцер 1:0 е идеја добиена од тешка „приказна“ со сепак среќен крај. Со овие рецепти од смути јас успеав да го изодам трнливиот пат, пат кој никој не заслужува да го „пешачи“. Хемотерапиите дефинитивно ќе бидат многу полесни со овие смутиња. Вие што се борите со оваа опака и гнасна болест не се откажувајте, верувајте и насмејте се. Знам навидум делува лесно и едноставно, а сепак не е. Вие другите останете здрави, насмеани и живејте го животот на максимум. Исто така, сакам да напоменам дека со купувањето на книгата Смути – Канцер 1:0, освен што ќе си добиете превкусни рецепти за смутиња, директно ќе помогнете и на луѓето заболени од рак, бидејќи 20% од секоја продажба одат токму за нив. Ви благодарам на поддршката! Цената на книгата е 550 денари електронска форма и 650 денари печатена форма! Купи тука!

За декор:

 • Домашна гранола
 • 1 лажица семки од тиква
 • 2 лажици корнфлекс
 • 2 лажици чиа семе

Начин на подготовка:

 • Во блендер заматете малини, јагоди, јаболко, банана, јогурт и мед (по избор) додека не се изедначат. Истурете во 2 чинии.
 • Декорирајте со додадтоците одлично се вклопуваат во смутито.

Уживајте!

Сподели со пријателите!

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *