Showing: 1 - 10 of 99 RESULTS
Домашна веганска (посна) лазања со канелони
Веган ( посно) Главни јадења Пасти

Домашна веганска (посна) лазања со канелони

Ако помислувате на невкусно јадење кога помислувате на рецепт за вегански лазањи, се лажете. Иако на Италијанците им е тешко да помислат на веганска верзија …

Сподели со пријателите!
благо без масло
Веган ( посно) Десерти Ужинка

Веге (посни) чоколадни бомбици без масло

Кога си во пости без масло тогаш мозокот најмногу ти бара храна. Знаете исто како она со “забранетото јаболко”. Но, бидејќи сум љубител на урма …

Сподели со пријателите!
Посна палачинка без масло
Веган ( посно) Десерти Ужинка

Печена веге(посна) без масло палачинка

Кога идат постите тоа ми е најтешкиот период кога треба да изберам храна без масло. Но мојот мозок толку добро функционира што секогаш кога ќе …

Сподели со пријателите!
Вегански ќовтиња во сос од црвени печени пиперки
Веган ( посно) Главни јадења

Вегански ќовтиња во сос од црвени печени пиперки

Постојат многу начини да направите ќофтиња без месо користејќи разни житарки, зеленчук, грав и мешунки. За да добијам совршена месна текстура, ми се потребни комбинации …

Сподели со пријателите!
Integralna tortilja so ajvar i vege kolbasi
Веган ( посно) Главни јадења Тортиља

Полнета интегрална тортиља со ајвар и веге колбаси

Овој совршен спој на ајвар и веге колбаси можи да се постигни само на овој начин. Се прашувате можеби од каде оваа идеја? Па, знаете …

Сподели со пријателите!
pečen kompir
Веган ( посно) Главни јадења

Печени компири со билки и вегански колбаси

Печените компири со билки од лук се вкусен гарнир за секој оброк. Лесно се прават, имаат кремаста, но крцкава текстура. Секако, пире од компири е …

Сподели со пријателите!
Веган ( посно)

Како да направите домашно веганско (посно) млеко

Со правење свое домашно веганско млеко ги избегнувате и сите адитиви, конзерванси и згуснувачи и гарантирате дека го пиете во најчиста состојба. Домашното млеко од …

Сподели со пријателите!