Showing: 1 - 10 of 95 RESULTS
Вегетаријанска исхрана Десерти Ужинка

Гранола во корпиња

Гранола во корпиња

Гнездо на хранливи вредности! Моите кокосови корпиња се креирани со љубов и внимание. Нема да се засладите само со една корпичка. Потребни состојки: Начин на …

Сподели со пријателите!
фитнес бурек
Вегетаријанска исхрана Главни јадења Печива

Фитнес бурек со корнфлекс

Овој бурек ќе го преврати вашето размислување за здравата и вкусна храна. За тие кои се обидуваат да ги одржат здравите навики, здравиот бурек е …

Сподели со пријателите!
Пица со оесни снегулки и белки
Вегетаријанска исхрана Главни јадења Печива

Протеинска пица од овесни снегулки

Вегетаријанската протеинска пица направена од основа од овесни снегулки и белки, со доматен сос, тартуф намаз од маслинки, пециво, сол и моцарела бурата е одличен …

Сподели со пријателите!
Вегетаријански ролат со ајвар
Вегетаријанска исхрана

Вегетаријански ролат од хељдини кори и ајвар

Правењето ролати со јајца дома е толку лесно што никогаш повеќе нема да почувствувате потреба да ги нарачате! Плус, тие имаат многу подобар вкус од …

Сподели со пријателите!
Овесни палачинки со боровинки
Вегетаријанска исхрана Десерти Ужинка

Овесни палачинки со боровинки

Многу варијанти на палачинки има, но кога станува збор за блага варијанта секогаш за избриам оваа со овесно брашно. Некако како многу брзо да ми …

Сподели со пријателите!
Тиквици со корнфлекс
Вегетаријанска исхрана

Крцкави тиквици со корнфлекс

Пред да започниме со приготвување на тиквиците треба да знаете колку се корисни и зошто често ги има на мојата трпеза. Тиквичките содржат различни витамини, …

Сподели со пријателите!
Здрави палачинки со домашен џем од јагода
Вегетаријанска исхрана Десерти Печива Тортиља Ужинка

Здрави палачинки со домашен џем од јагода

Служењето обилен појадок е успешен пристап за повеќето луѓе. Особено за оние кои тренираат во првиот дел од денот. Ако станувате рано наутро и сте …

Сподели со пријателите!