Showing: 1 - 10 of 41 RESULTS
Веган ( посно) Главни јадења Салати Тортиља

Бурито со туна и вкус на скара

Бурито со туна и вкус на скара

Користиме туна но уживаме во вкусот на скара! Подготвено со страст и љубов, ова бурито ќе ве одведе на вистинско кулинарско патување. Осетете ја свежината …

Сподели со пријателите!
фитнес бурек
Вегетаријанска исхрана Главни јадења Печива

Фитнес бурек со корнфлекс

Овој бурек ќе го преврати вашето размислување за здравата и вкусна храна. За тие кои се обидуваат да ги одржат здравите навики, здравиот бурек е …

Сподели со пријателите!
Пица со оесни снегулки и белки
Вегетаријанска исхрана Главни јадења Печива

Протеинска пица од овесни снегулки

Вегетаријанската протеинска пица направена од основа од овесни снегулки и белки, со доматен сос, тартуф намаз од маслинки, пециво, сол и моцарела бурата е одличен …

Сподели со пријателите!
Посни плескавици од компир и овесни снегулки
Бургери Веган ( посно) Главни јадења

Посни плескавици од компир и овесни снегулки

Овој сендвич со компири ми е омилен од детството. Тоа е еден од моите омилени сендвичи за правење. Сендвичот од компири се прави брзо, едноставно …

Сподели со пријателите!
Лути пржени пиперки со биено сирење и феферони и црн грав
Вегетаријанска исхрана Главни јадења

Лути пржени пиперки со биено сирење и феферони и црн грав

Верувам дека вакво јадење немате пробано. Оваа вегетаријанска закуска ќе ве остави без здив. Но, оваа закуска има недостаток на протеин и го дополнив со …

Сподели со пријателите!
Домашна веганска (посна) лазања со канелони
Веган ( посно) Главни јадења Пасти

Домашна веганска (посна) лазања со канелони

Ако помислувате на невкусно јадење кога помислувате на рецепт за вегански лазањи, се лажете. Иако на Италијанците им е тешко да помислат на веганска верзија …

Сподели со пријателите!
Вегански ќовтиња во сос од црвени печени пиперки
Веган ( посно) Главни јадења

Вегански ќовтиња во сос од црвени печени пиперки

Постојат многу начини да направите ќофтиња без месо користејќи разни житарки, зеленчук, грав и мешунки. За да добијам совршена месна текстура, ми се потребни комбинации …

Сподели со пријателите!
Вегетаријанска исхрана Главни јадења Тортиља

Тортиља врап со наут и урнебес

Дали тортиљата е добра за слабеење, прашање кое често го добивам?Тортилите можат да бидат дел од здрава исхрана, вклучително и за оние кои се обидуваат …

Сподели со пријателите!