Showing: 1 - 10 of 60 RESULTS
Веган ( посно) Десерти Ужинка

Здрави корпиња

Здрави корпиња

За сите кои ја бараат перфектната комбинација на вкус и енергија! Потребни состојки: Кокосово масло20 гр. Бадеми20.гр. лешници20 гр.Сува брусница20. гр. Сончоглед20 гр. Семки од …

Сподели со пријателите!
Гранола во корпиња
Вегетаријанска исхрана Десерти Ужинка

Гранола во корпиња

Гнездо на хранливи вредности! Моите кокосови корпиња се креирани со љубов и внимание. Нема да се засладите само со една корпичка. Потребни состојки: Начин на …

Сподели со пријателите!
посен протеински еурокрем
Веган ( посно) Десерти Ужинка

Домашен протеински крем

Кремасто, вкусно, протеинско! Домашно готвење на протеински крем – мојата тајна за успешен и здрав ден! Потребни состојки: Начин на подготовка: Сподели со пријателите!

Сподели со пријателите!
posni stangli bez seker
Веган ( посно) Десерти Ужинка

Протеински посни штангли

Совршен здрав посен протеински десерт. Без шеќер, но со секоја капка вкус! Овој ден заслужува само најдобро, затоа избери го протеинско штангличе без грижи! Да, …

Сподели со пријателите!
Овесни палачинки со боровинки
Вегетаријанска исхрана Десерти Ужинка

Овесни палачинки со боровинки

Многу варијанти на палачинки има, но кога станува збор за блага варијанта секогаш за избриам оваа со овесно брашно. Некако како многу брзо да ми …

Сподели со пријателите!
Здрави палачинки со домашен џем од јагода
Вегетаријанска исхрана Десерти Печива Тортиља Ужинка

Здрави палачинки со домашен џем од јагода

Служењето обилен појадок е успешен пристап за повеќето луѓе. Особено за оние кои тренираат во првиот дел од денот. Ако станувате рано наутро и сте …

Сподели со пријателите!
благо без масло
Веган ( посно) Десерти Ужинка

Веге (посни) чоколадни бомбици без масло

Кога си во пости без масло тогаш мозокот најмногу ти бара храна. Знаете исто како она со “забранетото јаболко”. Но, бидејќи сум љубител на урма …

Сподели со пријателите!