Showing: 1 - 10 of 49 RESULTS
Диета и фитнес Дневно мени од 1100-1300 калории Корисно

Дневно мени од 1100-1300 калории

Дневно мени од 1100-1300 калории

Дневната потреба на калории се разликува во зависност од неколку фактори, вклучувајќи го полот, возраста, тежината, висината и нивото на активност. За да губите тежина, …

Сподели со пријателите!
Вкусни вегански и вегетаријански рецепти
Корисно

Април е совршено време за прифаќање на вегетаријански начин на живот бидејќи е месец на обновување и раст

Добредојдовте на мојот блог за вегетаријанска здрава храна за април! Овде ќе најдете вкусни, здрави и лесни за подготовка рецепти од растителна основа кои ќе …

Сподели со пријателите!
Корисно

Моќта на киселите краставички

Зошто се моќни киселите краставички или туршијата?Помага при варење. Ферментираните кисели краставички се полни со добри бактерии наречени пробиотици, кои се важни за здравјето на …

Сподели со пријателите!
Марулата и нејзините здравствени придобивки
Корисно

Марулата и нејзините здравствени придобивки

Што е марула?Марулата, научно позната како Lactuca sativa, за прв пат ја одгледувале Египќаните пред илјадници години. Египќаните ги користеле семките за производство на масло, …

Сподели со пријателите!
zdravstveni pridobivki od konsumacija na grasok
Корисно

Здравствени придобивки од консумација на грашок

Што е грашок?Грашокот всушност не е зеленчук, туку мала, јадлива мешунка и како таква припаѓа на исто семејство како леќата, наутот, гравот и кикириките. Грашокот …

Сподели со пријателите!