Showing: 1 - 10 of 10 RESULTS
Домашна веганска (посна) лазања со канелони
Веган ( посно) Главни јадења Пасти

Домашна веганска (посна) лазања со канелони

Ако помислувате на невкусно јадење кога помислувате на рецепт за вегански лазањи, се лажете. Иако на Италијанците им е тешко да помислат на веганска верзија …

Сподели со пријателите!
јуфки со урнебес
Вегетаријанска исхрана Главни јадења Пасти

Јуфки во сос од урнебес

Малку интересен и поинтензивен вкус, што е зачудувачи добар. И јас бев малку скептична во подготовката ама е топ. Па не можите ни да замислите …

Сподели со пријателите!
Вегетаријанска исхрана Главни јадења Пасти

Тестенини во песто сос со парчиња домат

Веќе имаме рецепт за домашен песто сос сега можиме да ги направиме нашите омилени тестенини во сос од песто со парчиња домати. Состојки: 250 гр. …

Сподели со пријателите!