Showing: 1 - 10 of 22 RESULTS
Вегетаријанска исхрана Главни јадења Печива

Фитнес бурек со корнфлекс

фитнес бурек

Овој бурек ќе го преврати вашето размислување за здравата и вкусна храна. За тие кои се обидуваат да ги одржат здравите навики, здравиот бурек е …

Сподели со пријателите!
Пица со оесни снегулки и белки
Вегетаријанска исхрана Главни јадења Печива

Протеинска пица од овесни снегулки

Вегетаријанската протеинска пица направена од основа од овесни снегулки и белки, со доматен сос, тартуф намаз од маслинки, пециво, сол и моцарела бурата е одличен …

Сподели со пријателите!
Здрави палачинки со домашен џем од јагода
Вегетаријанска исхрана Десерти Печива Тортиља Ужинка

Здрави палачинки со домашен џем од јагода

Служењето обилен појадок е успешен пристап за повеќето луѓе. Особено за оние кои тренираат во првиот дел од денот. Ако станувате рано наутро и сте …

Сподели со пријателите!
Пченкарни мафини
Вегетаријанска исхрана Печива

Мафини со пченкарно брашно, ајвар и семиња

Ммммммм… искрено немам зборови кога станува збор за ваков појадок. Ем сит, ем фит. Овие солени мафини се прекрасен додаток на вашата кутија за ручек …

Сподели со пријателите!
vegetarijanska solena torta
Вегетаријанска исхрана Печива

Вегетаријанска солена торта со семиња

Кога имаш згуснат распоред преку цела недела или имаш гости па сакаш брзо нешто да приготвиш тортава е врв. Идеална за појадок, вечера па дури …

Сподели со пријателите!
Vafli
Десерти Печива Ужинка

Здрава блага вафла со домашен протеински сладолед

Купи тука Овој рецепт за вафли толку едноставен што го имам запаметено. Потребно е само едно брашно – овесно брашно – што е најлесно брашно …

Сподели со пријателите!