Showing: 1 - 7 of 7 RESULTS
Veligdenska krem salata
Вегетаријанска исхрана Салати

Вегетаријанска крем салата со јајца

Навистина најдобриот рецепт за салата од јајца што ќе го пробате со минимални состојки и толку брзо за правење. Ова е најлесната салата од јајца …

Сподели со пријателите!
Веган ( посно) Вегетаријанска исхрана Главни јадења Салати

Полнети посни (веге) печурки со веге сирење и ајвар

Сакаме добар рецепт за полнети печурки и овие веге полнети печурки се причина за славење! Исполнети со ајвар, лук и растопено веге сирење, ова вкусно …

Сподели со пријателите!
Лиснато зелена салата со протеини и јаглехидрати
Вегетаријанска исхрана Салати

Лиснато зелена салата со протеини и јаглехидрати

Времето за појадок штотуку стана десет пати подобро, благодарение на оваа лиснато зелена салата, таа е погодна за палео и кето начин на живот. Салатата …

Сподели со пријателите!
Веган ( посно) Вегетаријанска исхрана Салати

Салата со печено цвекло

Рецептов ми го сподели една моја драга пријателка која често ја приготвувала оваа салата со печено цвекло. Потребни состојки: 200 гр. цвекло 1 чешне лук …

Сподели со пријателите!