Showing: 1 - 10 of 10 RESULTS
Веган ( посно) посно Салати

Свежа салата со крцкаво тофу

Свежа салата со крцкаво тофу

Мојата крцкава тофу свежа салата е патека кон здрав живот и вкусна радост. Вреди да се проба. Потребни состојки: Начин на подготовка: Сподели со пријателите!

Сподели со пријателите!
Бурито со туна и вкус на скара
Веган ( посно) Главни јадења Салати Тортиља

Бурито со туна и вкус на скара

Користиме туна но уживаме во вкусот на скара! Подготвено со страст и љубов, ова бурито ќе ве одведе на вистинско кулинарско патување. Осетете ја свежината …

Сподели со пријателите!
Веган ( посно) Салати

Веганска (посна) протеинска салата

Веганските протеински салати се совршена анегдота за млитавите, незадоволителни чинии со само зеленчук. Сметам дека салатите всушност можат да направат целосен, здрав оброк – без …

Сподели со пријателите!
Veligdenska krem salata
Вегетаријанска исхрана Салати

Вегетаријанска крем салата со јајца

Навистина најдобриот рецепт за салата од јајца што ќе го пробате со минимални состојки и толку брзо за правење. Ова е најлесната салата од јајца …

Сподели со пријателите!
Веган ( посно) Вегетаријанска исхрана Главни јадења Салати

Полнети посни (веге) печурки со веге сирење и ајвар

Сакаме добар рецепт за полнети печурки и овие веге полнети печурки се причина за славење! Исполнети со ајвар, лук и растопено веге сирење, ова вкусно …

Сподели со пријателите!
Лиснато зелена салата со протеини и јаглехидрати
Вегетаријанска исхрана Салати

Лиснато зелена салата со протеини и јаглехидрати

Времето за појадок штотуку стана десет пати подобро, благодарение на оваа лиснато зелена салата, таа е погодна за палео и кето начин на живот. Салатата …

Сподели со пријателите!
Веган ( посно) Вегетаријанска исхрана Салати

Салата со печено цвекло

Рецептов ми го сподели една моја драга пријателка која често ја приготвувала оваа салата со печено цвекло. Потребни состојки: 200 гр. цвекло 1 чешне лук …

Сподели со пријателите!