Showing: 1 - 10 of 22 RESULTS
Сладолед со спирулина
Вегетаријанска исхрана Десерти Смуди Ужинка

Сладолед со спирулина

Овој рецепт за сладолед од спирулина е толку кремаст и вкусен што дури секој ден го правам. Го сакам тоа што јас можам да добијам протеински и антиоксидативен поттик од хранливи состојки како спирулина, додека ја задоволува желбата за слатки.

Сподели со пријателите!
Вегетаријанска исхрана Смуди

Црвено смути со грчки јогурт

Ова смути е полно витамини кое го прави поразлично од другите. Зошто се одлучив за ова смути? Јагодите го содржат ензимот белење на заби јаболкова киселина, …

Сподели со пријателите!
Веган ( посно) Вегетаријанска исхрана Смуди Ужинка

Блескаво зелено смути

Ако немате специфична здравствена состојба што го прави невозможно да пиете поголеми количини зелено смути, започнете со минимум 1 чаша секое утро. За разлика од …

Сподели со пријателите!
овошен јогурт
Смуди Ужинка

Вегетаријански Овошен јогурт

Индустрискиот овошен јогурт можете да го најдете во витрината во фрижидер во најблиската продавница, но нема многу допирни точки со вистински домашен овошен јогурт. Потребни …

Сподели со пријателите!
Зелено смуди со смрзнато овошје
Веган ( посно) Вегетаријанска исхрана Смуди

Зелено смуди со смрзнато овошје

Зелените смути се одличен начин да ги вклучите зелените зеленчуци во вашата исхрана. Овие зеленила се богат извор на витамини и минерали и се најхранливи …

Сподели со пријателите!