Showing: 1 - 10 of 17 RESULTS
Веган ( посно) Главни јадења Салати Тортиља

Бурито со туна и вкус на скара

Бурито со туна и вкус на скара

Користиме туна но уживаме во вкусот на скара! Подготвено со страст и љубов, ова бурито ќе ве одведе на вистинско кулинарско патување. Осетете ја свежината …

Сподели со пријателите!
Здрави палачинки со домашен џем од јагода
Вегетаријанска исхрана Десерти Печива Тортиља Ужинка

Здрави палачинки со домашен џем од јагода

Служењето обилен појадок е успешен пристап за повеќето луѓе. Особено за оние кои тренираат во првиот дел од денот. Ако станувате рано наутро и сте …

Сподели со пријателите!
Вегетаријанска исхрана Тортиља

Вегетаријанско гиро

Месото во ова вегетаријанско гиро нема да ви недостига – бидејќи Verdino Mk веганските мини колбавчиња го заменуваат, мешавина од зеленчук и нашиот омилен сос …

Сподели со пријателите!
Вегетаријанска исхрана Главни јадења Тортиља

Тортиља врап со наут и урнебес

Дали тортиљата е добра за слабеење, прашање кое често го добивам?Тортилите можат да бидат дел од здрава исхрана, вклучително и за оние кои се обидуваат …

Сподели со пријателите!
Integralna tortilja so ajvar i vege kolbasi
Веган ( посно) Главни јадења Тортиља

Полнета интегрална тортиља со ајвар и веге колбаси

Овој совршен спој на ајвар и веге колбаси можи да се постигни само на овој начин. Се прашувате можеби од каде оваа идеја? Па, знаете …

Сподели со пријателите!
Вегетаријанска исхрана Главни јадења Тортиља

Поинаква шакшунка со црвена пиперка и биено сирење

Тоа е тоа вистинското. Без зафрканции, печење, лупење пиперки . Веќе си ги имам готови печени пиперки со лук од Бакалески Brian’s. Шакшука е едноставно …

Сподели со пријателите!
pica na teflon
Вегетаријанска исхрана Тортиља

Пица печена на тефлон со вегански колбаси

Појадок мммм…. Па се е совршено и толку вкусно..После долго време го почуствував вкусот на пица како што јас замислував. Веганските колбавчиња од verdino.mkd ја …

Сподели со пријателите!
brz rolat so ajvar
Вегетаријанска исхрана Тортиља

Брз ролат со ајвар

Појадок, ручек, вечера во секое време. Толку вкусно, а толку едноставно и брзо за подготовка. Потребни состојки: 2 јајца 3 лажици ајвар @bakaleskipromet2016 (купи тука) Сол …

Сподели со пријателите!
Полнети посни палачинки со вегански колбаси од спанаќ и намаз од грашок
Веган ( посно) Тортиља

Полнети посни палачинки со вегански колбаси од спанаќ и намаз од грашок

Еве едноставно, но вкусно тесто за посни палачинки кое може да се направи за неколку минути. Направено е од состојки кои секој ги има при …

Сподели со пријателите!