Showing: 1 - 10 of 51 RESULTS
Вегетаријанска исхрана Десерти Ужинка

Овесни палачинки со боровинки

Овесни палачинки со боровинки

Многу варијанти на палачинки има, но кога станува збор за блага варијанта секогаш за избриам оваа со овесно брашно. Некако како многу брзо да ми …

Сподели со пријателите!
Здрави палачинки со домашен џем од јагода
Вегетаријанска исхрана Десерти Печива Тортиља Ужинка

Здрави палачинки со домашен џем од јагода

Служењето обилен појадок е успешен пристап за повеќето луѓе. Особено за оние кои тренираат во првиот дел од денот. Ако станувате рано наутро и сте …

Сподели со пријателите!
благо без масло
Веган ( посно) Десерти Ужинка

Веге (посни) чоколадни бомбици без масло

Кога си во пости без масло тогаш мозокот најмногу ти бара храна. Знаете исто како она со “забранетото јаболко”. Но, бидејќи сум љубител на урма …

Сподели со пријателите!
Посна палачинка без масло
Веган ( посно) Десерти Ужинка

Печена веге(посна) без масло палачинка

Кога идат постите тоа ми е најтешкиот период кога треба да изберам храна без масло. Но мојот мозок толку добро функционира што секогаш кога ќе …

Сподели со пријателите!
Vafli
Десерти Печива Ужинка

Здрава блага вафла со домашен протеински сладолед

Купи тука Овој рецепт за вафли толку едноставен што го имам запаметено. Потребно е само едно брашно – овесно брашно – што е најлесно брашно …

Сподели со пријателите!
Вегетаријанска исхрана Десерти Ужинка

Здрави палачинки од хељда и овесно брашно

Ова се најлесните палачинки што некогаш сум ги направила бидејќи се спојуваат во блендерот! Сега можете да уживате во палачинки во работен ден наутро. E-книга: …

Сподели со пријателите!
протеински јагода сладолед
Вегетаријанска исхрана Десерти Ужинка

Протеински јагода сладолед

Задоволете го вашиот апетит со вкусен сладолед од протеинска банана и јагоди! Сè што треба да направите е да ги фрлите сите состојки во процесорот …

Сподели со пријателите!
Сладолед со спирулина
Вегетаријанска исхрана Десерти Смуди Ужинка

Сладолед со спирулина

Овој рецепт за сладолед од спирулина е толку кремаст и вкусен што дури секој ден го правам. Го сакам тоа што јас можам да добијам протеински и антиоксидативен поттик од хранливи состојки како спирулина, додека ја задоволува желбата за слатки.

Сподели со пријателите!
Веган ( посно) Вегетаријанска исхрана Смуди Ужинка

Блескаво зелено смути

Ако немате специфична здравствена состојба што го прави невозможно да пиете поголеми количини зелено смути, започнете со минимум 1 чаша секое утро. За разлика од …

Сподели со пријателите!