BATTERY NUTRITION PROTEIN PUDDING

570,00

BATTERY NUTRITION PROTEIN PUDDING

ПАКУВАЊЕ: 120GШИФРА: BATTERY-NUTRITION-PROTEIN-PUDDING-1

  • Екстремно вкусен пудинг
  • Висока содржина на протеини
  • Многу ниска содржина на јаглени хидрати
  • Нема додаден шеќер
  • Се подготвува за неколку секунди
Сподели со пријателите!

Description

BATTERY NUTRITION PROTEIN PUDDING

ПАКУВАЊЕ: 120GШИФРА: BATTERY-NUTRITION-PROTEIN-PUDDING-1

  • Екстремно вкусен пудинг
  • Висока содржина на протеини
  • Многу ниска содржина на јаглени хидрати
  • Нема додаден шеќер
  • Се подготвува за неколку секунди

Battery Nutrition создаде уникатен пудинг со високо ниво на протеини, ниско ниво на јаглени хидрати, без додаден шеќер и уникатен вкус!
Не верувате дека може да постои ваков десерт? Тогаш обидете се со Battery Nutrition Protein Pudding сега!

Подготовка на Battery Nutrition Protein Pudding трае само неколку секунди! Ставате вода, го затварате пакувањето и мешате додека не се добие хомогена смеса.
Единствената карактеристика на Pudding Battery Protein е тоа што, за разлика од другите слични производи на пазарот,Battery Nutrition Protein Pudding содржи исклучително чист Micellar Casein. Micellar Casein е многу добар извор на антиоксиданс, добиен од ултра-филтрирано обезмастено млеко, со ниско ниво на лактоза. Micellar Casein содржан во Протеинскиот пудинг има исклучително богат амино киселински профил, особено богат со BCAA и глутамин. Micellar Casein полека се распаѓа во телото, правејќи го протеински пудинг исклучително погоден за јадење во попладневните часови или по вечерата.

Battery Nutrition Protein Pudding содржи ниско ниво на масти и јаглени хидрати. Ова е исклучително важно, особено за оние кои се на исхрана со многу ниска содржина на јаглени хидрати и имаат потреба од разновидна исхрана. Battery Nutrition Protein Pudding е корисен десерт за секој спортист.

Упатства за употреба: Наполнете го пакувањето со 450-500ml. вода или млеко, а потоа протресете. За подобар вкус, оставете го пудингот 2 часа во фрижидер, а потоа консумирајте го.
Треба да се консумира во рок од 48 часа од подготовката.

Сподели со пријателите!

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “BATTERY NUTRITION PROTEIN PUDDING”

Your email address will not be published. Required fields are marked *