Showing: 1 - 6 of 6 RESULTS
Вегетаријанска исхрана Главни јадења Ужинка

Пита од тиквички без брашно

пита со тиквици

Сакам да пронаоѓам нови начини да го јадам мојот зеленчук.Како оваа пита со тиквички. Секое парче содржи нутритивен ефект, наполнет со витамини од тиквички и …

Сподели со пријателите!
pleskavica od tikva
Веган ( посно) Главни јадења

Веган (посни) плескавици од тиквица

Кога мислиме на плескавица во главата ни се вртат сочни мисли , си викаме леле плескавица ама да е без месо . Ние ви приготвивме вкусни посни веган …

Сподели со пријателите!
Корисно

20 видови на намирници богати со протеин кои ги користат веганите и вегетаријанците

Протеините се неизбежни макронутриенти ако сакате да го одржите вашето здравје ,  и да обезбедите храна за мускулниот систем . Веганите и вегетаријанците за полесно …

Сподели со пријателите!