Showing: 1 - 10 of 206 RESULTS
Веган ( посно) посно Салати

Свежа салата со крцкаво тофу

Свежа салата со крцкаво тофу

Мојата крцкава тофу свежа салата е патека кон здрав живот и вкусна радост. Вреди да се проба. Потребни состојки: Начин на подготовка: Сподели со пријателите!

Сподели со пријателите!
smuti so acai
Веган ( посно) Смуди

Смути со ачаи во прав

Ачаи бобинката се користи во прав и како додаток во исхраната поради своите предпоставени здравствени предности и витаминско-минерални содржини. Еве неколку аспекти во врска со …

Сподели со пријателите!
Гранола во корпиња
Вегетаријанска исхрана Десерти Ужинка

Гранола во корпиња

Гнездо на хранливи вредности! Моите кокосови корпиња се креирани со љубов и внимание. Нема да се засладите само со една корпичка. Потребни состојки: Начин на …

Сподели со пријателите!
трикала базар
Патувања

Трикала и Метеори во сезона на предновогодишниот базар!

Еден од најпознатите и најпосетувани моменти во Трикала е предновогодишниот базар, кога градот се претвора во чаробно просторче и е украсен со светлечки украси, бои, …

Сподели со пријателите!
Изгубете се во убавината на Рим, каде што историјата е жива уметност, а уметноста е жива историја.
Патувања

Рим, каде што историјата е жива уметност, а уметноста е жива историја

Изгубете се во убавината на Рим, каде што историјата е жива уметност, а уметноста е жива историја. Дојде време за историско прикажување на градот на …

Сподели со пријателите!
посен протеински еурокрем
Веган ( посно) Десерти Ужинка

Домашен протеински крем

Кремасто, вкусно, протеинско! Домашно готвење на протеински крем – мојата тајна за успешен и здрав ден! Потребни состојки: Начин на подготовка: Сподели со пријателите!

Сподели со пријателите!
posni stangli bez seker
Веган ( посно) Десерти Ужинка

Протеински посни штангли

Совршен здрав посен протеински десерт. Без шеќер, но со секоја капка вкус! Овој ден заслужува само најдобро, затоа избери го протеинско штангличе без грижи! Да, …

Сподели со пријателите!