Showing: 1 - 9 of 9 RESULTS
Веган ( посно) Главни јадења Салати Тортиља

Бурито со туна и вкус на скара

Бурито со туна и вкус на скара

Користиме туна но уживаме во вкусот на скара! Подготвено со страст и љубов, ова бурито ќе ве одведе на вистинско кулинарско патување. Осетете ја свежината …

Сподели со пријателите!
pečen kompir
Веган ( посно) Главни јадења

Печени компири со билки и вегански колбаси

Печените компири со билки од лук се вкусен гарнир за секој оброк. Лесно се прават, имаат кремаста, но крцкава текстура. Секако, пире од компири е …

Сподели со пријателите!
Веган ( посно) Вегетаријанска исхрана Главни јадења Салати

Полнети посни (веге) печурки со веге сирење и ајвар

Сакаме добар рецепт за полнети печурки и овие веге полнети печурки се причина за славење! Исполнети со ајвар, лук и растопено веге сирење, ова вкусно …

Сподели со пријателите!
Полнети посни палачинки со вегански колбаси од спанаќ и намаз од грашок
Веган ( посно) Тортиља

Полнети посни палачинки со вегански колбаси од спанаќ и намаз од грашок

Еве едноставно, но вкусно тесто за посни палачинки кое може да се направи за неколку минути. Направено е од состојки кои секој ги има при …

Сподели со пријателите!
Веган ( посно) Главни јадења

Како да направите веге рижото со шафран и зеленчук

Шафранот е моќен зачин богат со антиоксиданси. Тој е поврзан со здравствени придобивки, како што се подобрено расположение, либидо и сексуална функција, како и намалени …

Сподели со пријателите!
Proteinski leb od leblebija
Веган ( посно) Печива

Протеински леб од леблебија

Нашиот нутриционист Ена ни подготви домашен протеински леб од леблебија.Потребни состојки: 300г сирова леблебија ( предходно потопена во ладна вода, 12 часа, добро е еднаш …

Сподели со пријателите!
pleskavica od tikva
Веган ( посно) Главни јадења

Веган (посни) плескавици од тиквица

Кога мислиме на плескавица во главата ни се вртат сочни мисли , си викаме леле плескавица ама да е без месо . Ние ви приготвивме вкусни посни веган …

Сподели со пријателите!