Showing: 1 - 1 of 1 RESULTS
Вегетаријанска исхрана

Вегетаријанска солена торта со палачинки

solenatorta so palacinki

Солена торта со домашни палачинки Потребни состојки за палачинки: 250 грама брашно ½ литар млеко ¼ литар кисела вода 3 јајца 2 големи лажици масло Прстофат сол Потребни …

Сподели со пријателите!