Сите брзаме наутро и секогаш ќе посегниме по некоја кифла за појадок без да размислиме дека подготовката наутро на едно смуди е само 5 мин , а додека чекаш да купиш ќе изгубиш дури и 15 мин .

Ви подготвив едно од моите the best смудина

1/2 банана

1/2 авокадо

1 рака шумско овошје

1 чаша кокосово млеко или по ваш избор

1 лажица јаворов сируп или друг засладувач

Сите состојки се блендираат и имате вкусен нутритивен појадок .

На здравје https://www.instagram.com/p/CNKaIWQl1iN/

Сподели со пријателите!

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *