чоколадна веган (посна)обланда

Веган (посна) чоколадна обланда

Еден брз и вкусен десерт редена обланда со лешник и чоколаден крем

Како што викаат рецепт за ненајавени гости

Додека барав со што да ги премачкам листовите обланда наидов на вкуснотијата од чоко задоволство веган крем со лешник и какао од Vitalia

Па рецептот неможеше да биди и поедноставен

Состојки:

  • -Неколку листови обланда
  • -200 гр мелени лешници
  • -веган крем од лешник и какао Vitalia

Начин на подготовка

  • Ред крем, лешник мелен па повторно лист и се до висината што ја сакате.
Сподели со пријателите!

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *