Торта за појадок

Торта за појадок

Состојки:

Потребни состојки:

  • 2 јајца
  • 70г овес ( мелен )
  • 2 лажици чиа семе 1/4 цимет
  • 1/4 пециво
  • кокосово масло
  • путер од кикиритки Vitalia

Начин на подготовка:

  • Сите состојки се додаваат во блендер за да се соедини целата смеса. Потоа на тостер со хартија за печење обложен се става од смесата и се поклопува повторно со хартијата.
  • За фил користев путер од кикиритки Vitalia и смрзнато шумско овошје и печен лешник.

Добар апетит!

Сподели со пријателите!

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *