Протеински појадок во чаша

Протеински појадок во чаша со кето гранола Vitalia

Добро утро со појадок во чаша.
Како до сега не сум го открила ова совршенство од крем протеин кој го земав од Vitalia и кето гранола која е со нула % на шеќер со јаткасти ореви и цимет исто така од Vitalia
Се вклопи во мојот рецепт како никогаш до сега.
Утро и појадок со сладолед без шеќер е тоа што ни треба на сите нас во лето.

Потребни состојки;

  • 1 смрзната банана
  • 1 шака смрзнати јагоди
  • 1 лажица крем протеин Виталија
  • неколку лажици кето гранола виталија

Начин на подготовка

  • Во длабок сад ја ставаме бананата заедно со смрзнатите јагоди и протеин кремот од виталија.
  • Заедно ги блендираме сите состојки
  • Сервираме во чаша на крај со гранола неколки лажици.

Уживајте во вкусот!

Сподели со пријателите!

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *