чоколадна овесна каша

Чоколадна каша со овошје за сладок ден!

Состојки:

 • 4 лажици овесни снегулки
 • 1 лажица чиа семе
 • 1 лажица какао
 • 200 мл. млеко бадемово ( можете и по ваш избор)
 • 1 банана
 • смрзнати цреши
 • 7 аронија
 • 1 лажица кето гранола Vitalia
 • 1 лажица путер од кикиритки Vitalia

Начин на подготовка:

 • сувите состојки ги мешате и заедно со млекото ги ставате во тенџерче да се сварат околу 3 минути.
 • кога ќе почни да прави меурчиња се трга од оган
 • се додава смрзнатото овошје и на крај гранолата и путерот од кикиритки

Уживајте во вкусот!

Сподели со пријателите!

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *