Печена палачинка со фил од авокадо и цреши, совршена комбинација.

Печена веге(посна)протеинска палачинка

Знаеме дека појадокот е најважниот оброк во денот и тој ни е битен пред се за снабдување на организмот со потребната енергија.
Потребни состојки:

 • 1 банана
 • 1 лажица сончоглед
 • 1 лажица семки од тиква
 • 1 лажица ленено семе
 • 60 гр овесни снегулки

За фил

 • чоколаден прелив со нула калории webshopvkusnobezmeso
 • смрзнати вишни
 • 1/2 авокадо
 • 1/2 банана

Начин на подготовка:

 • Бананата заедно со сите семиња и овесните снегулки се блендираат.
 • Смесата која е формирана се става на хартија за печење
 • Печиме 20 минути на 160 C.
 • Во друг сад ги пасираме со пасер бананата , авокадото и вишните
 • Мачкаме од приготвениот фил со авокадо
 • Декорираме со овошје и чоколаден прелив

Уживајте во вкусот!

Сподели со пријателите!

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *