смуди со киноа

Смуди од киноа

Потребни состојки:

  • 1 шака Свеж спанаќ
  • 1 банана замрзната
  • 1 лажица путер од бадем
  • 1 парче ѓумбир
  • 45г сварена киноа
  • 1/2 цеден лимон
  • 200 мл млеко од бадем или вода

Начин на подготовка:

  • Начинот на подготовка е едноставен
  • Сите состојки се ставаат во длабок сад се блендираат со предходно сварената киноа.

Уживајте во вкусот!

Сподели со пријателите!

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *