Брзи и едноставни и што е најбитно протеински палачинки

Начин на подготовка:

  • Во блендер ги ставаме прво сите суви состојки ги мешаме
  • Ги додаваме и останатите состојки и мешаме додека не ја добиеме посакуваната смеса
  • Печиме на загреан тефлон на ниска температура по околу 20 тина секунди од двете страни
  • Декорираме со грчки јогурт и капини
  • Уживајте!

Сите додатоци можете да ги најдите во web shop на самата страна.

Сподели со пријателите!

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *