Состојки:

Начин на подготовка:
Пресечете ги доматите на половина и ставете ги во сад со фета сирењето, калинката и маслиново масло, сол и бибер по вкус. Промешајте добро. Потоа пресечете ги авокадото долу и отстранете ја лушпата и кората. Наредете го во соодветно јадење. Пополнете ги со мешавина од домати и моцарела и посипете со неколку капки балсамико крем.

Уживајте во вкусот!

Сподели со пријателите!

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *