Посни нудли

Овој Veggie Noodle рецепт е толку едноставен за правење! Исполнет е со лук, спанаќ и веганско сирење.

 • вердино колбаси
 • Мента фарм
 • Природа и наука во идеален спој!
 • imunofan proizvodi koi gi koristev
 • Здравјето доаѓа од природата
 • verdino
 • Aloe vera organsko vkusno bez meso

Потребни состојки:

 • 250 гр. нудли
 • 100 гр. веганско сирење
 • 150 гр. спанаќ
 • сол
 • бибер
 • оригано
 • лук
 • нутритивен квасец

Начин на подготовка:

 • Сварете ги нудлите според упатство
 • Во загреана тава на оган со маслиново масло го ставате малку да се пропржи веќе исечканиот лук
 • Додавате рендано сирење и спанаќ
 • Оставате да омекне спанаќот
 • Додавате зачини
 • Ги ставате веќе сварените нудли и промешувате
 • Додавате нутритивен квасец и оригано за декор
 • Уживајте!

Следи ме на инстаграм!

Сподели со пријателите!

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *