Showing: 1 - 10 of 201 RESULTS
Веган ( посно) Смуди

Смути со ачаи во прав

smuti so acai

Ачаи бобинката се користи во прав и како додаток во исхраната поради своите предпоставени здравствени предности и витаминско-минерални содржини. Еве неколку аспекти во врска со …

Сподели со пријателите!
Здрави корпиња
Веган ( посно) Десерти Ужинка

Здрави корпиња

За сите кои ја бараат перфектната комбинација на вкус и енергија! Потребни состојки: Кокосово масло20 гр. Бадеми20.гр. лешници20 гр.Сува брусница20. гр. Сончоглед20 гр. Семки од …

Сподели со пријателите!
Гранола во корпиња
Вегетаријанска исхрана Десерти Ужинка

Гранола во корпиња

Гнездо на хранливи вредности! Моите кокосови корпиња се креирани со љубов и внимание. Нема да се засладите само со една корпичка. Потребни состојки: Начин на …

Сподели со пријателите!
трикала базар
Патувања

Трикала и Метеори во сезона на предновогодишниот базар!

Еден од најпознатите и најпосетувани моменти во Трикала е предновогодишниот базар, кога градот се претвора во чаробно просторче и е украсен со светлечки украси, бои, …

Сподели со пријателите!
посен протеински еурокрем
Веган ( посно) Десерти Ужинка

Домашен протеински крем

Кремасто, вкусно, протеинско! Домашно готвење на протеински крем – мојата тајна за успешен и здрав ден! Потребни состојки: Начин на подготовка: Сподели со пријателите!

Сподели со пријателите!
posni stangli bez seker
Веган ( посно) Десерти Ужинка

Протеински посни штангли

Совршен здрав посен протеински десерт. Без шеќер, но со секоја капка вкус! Овој ден заслужува само најдобро, затоа избери го протеинско штангличе без грижи! Да, …

Сподели со пријателите!
Бурито со туна и вкус на скара
Веган ( посно) Главни јадења Салати Тортиља

Бурито со туна и вкус на скара

Користиме туна но уживаме во вкусот на скара! Подготвено со страст и љубов, ова бурито ќе ве одведе на вистинско кулинарско патување. Осетете ја свежината …

Сподели со пријателите!