Showing: 1 - 10 of 20 RESULTS
Вегетаријанска исхрана Овесна каша Ужинка

Каша со семиња

Ова утро решив мојот појадок да го подготвам од семиња. Но не заборавајте дека и семињата се калорични. Лененото семе најчесто се користи за подобрување …

Сподели со пријателите!
ovosen jogurt so seminja
Вегетаријанска исхрана Овесна каша Ужинка

Овошен јогурт со семиња

Јогуртот и овошјето може да се јадат заедно и може да имаат комбинирани здравствени придобивки преку потенцијалните ефекти на пробиотиците. Понатаму, замената на високо-енергетските грицки …

Сподели со пријателите!
ovesna kasa so protein vo prav
Веган ( посно) Овесна каша

Овесна каша со протеин во прав

Ако барате креативни начини да внесете дополнителни протеини во текот на денот, тогаш зошто да не пробате појадок со овесна каша со протеински прав? Сè …

Сподели со пријателите!