NUESTRA MACA – ЕКСТРАКТ НА ЦРВЕНА МАКА ВО ПРАВ 150Г (30 КЕСИЧКИ ОД 5Г)

22,00

Нарачај

ПРИДОБИВКИ НА ПЕРУАНСКАТА МАКА ЗА ЖЕНИ

Сподели со пријателите!

Description

НАРАЧАЈТЕ ОНЛАЈН со достава, првото пакување на неоспорен екстракт од Црвена перуанска мака на нашите простори.

ПЕРУАСКИОТ или АНДИСКИ АКОН (Lepidium meyenii) е туберозна зеленчук од Перу. Најчесто се одгледува во три комерцијални бои: жолта (златна), црвена и црна. Разликите во бојата се многу важни бидејќи секоја од нив носи специфична концентрација на чудесно корисните алкалоиди Макаена. Така, црвената сорта отсекогаш била женски избор на Андите, црна најмногу за мажи, а жолта (златна) за деца и постари лица. Перуанската Мака е една од најефективните Суперхрани, а кога се атомизира, има 10 пати поизразен ефект од суровиот прашок!

СОСТАВ: Атомизиран екстракт од црвена перуанска мака во прав – Оригинален додаток во исхраната, создаден со фин избор на црвениот корен на перуанска мака со најдобар квалитет, кој обезбедува максимален ефект од неговото благотворно дејство кај жените. Не содржи глутен.

МЕДИЦИНА: Кога зборуваме за Мака, се работи за чудесно исцелителните алкалоиди Макаен и Макамид, а нашата Мака ги содржи во највисокиот резултат досега забележан во Перу.

ЦЕЛ: Овој еко-тип на перуански корени им обезбедува на жените целосна хормонална рамнотежа, го зголемува имунитетот, нивото на енергија и виталноста! Многу ефикасно ги елиминира бројните последици од ПМС, влијае на регуларноста на менструацијата и доброто расположение на жената, значително ги ублажува симптомите на Хашимото-овата болест, ендометриозата и полицистични јајници, го стимулира либидото и идеалната состојба за зачнување, го забрзува метаболизмот, го стабилизира лачењето на ТСХ , естрогенот и нивото на гликоза во крвта, ја регулира работата на тироидната жлезда, ги минимизира последиците од менопаузата, го чисти лицето од акни и помага за побрзо и подобро регенерирање на кожата, косата и ноктите.
Многу важно, ја поттикнува правилната синтеза на железо, магнезиум и калциум. Докажано е дека помага во лекувањето на анемија. Алкалоидно е многу појака (Макаени), потешка за одгледување и поскапа од жолтата (златна) Мака.

КАКО СЕ КОРИСТИ: Една кесичка дневно, со појадок. Кутијата содржи 30 кесички од 5 гр. Прочитајте повеќе за употребата со кликнување на текстот.

ПРЕПОРАКА: Овој производ треба да го користат само мажи во случај на зголемена простата. Не се препорачува за деца под 5 години.

Дознајте повеќе за перуанската Мака, напишана од вистински познавач на оваа прекрасна култура со кликнување Што е перуанска Мака?, и малку повеќе за жолтите, црвените и црните сорти на овој прекрасен корен со кликнување на Видови Мака.
Овој производ е создаден во соработка со почитуваниот белградски центар за интегративни процедури и додатоци Др. Дуњиќ.

УСЛОВИ И ПОГОДНОСТИ ЗА ИСПОРАКА:
Доставата со Карго услуга, а плаќањето е со готовина при достава.
Со нарачка од 4 од кој било производ на Nuestra, го добивате петтиот, по ваш избор, БЕСПЛАТНО! Доволно е да наведете во белешките што ги сакате бесплатно.

Екстрактот од Red Nuestra Maca е врвна Суперхрана, со совршен вкус, а пред се единствена со таков состав и квалитет на светскиот пазар. Peruvian Superfoods е апсолутен експерт во областа на одгледување на перуанска мака! Во Европа, многу е тешко да се најде оригинален производ направен од врвен црвен перуански корен. Дознајте зошто со кликнување на текстот.

 

НИЕ НЕ НУДИМЕ ЧУДА,
САМО НАЈДОБРОТО ШТО МОРА ДА ГО ДАДЕ ЗЕМЈАТА ПЕРУ

Сподели со пријателите!

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “NUESTRA MACA – ЕКСТРАКТ НА ЦРВЕНА МАКА ВО ПРАВ 150Г (30 КЕСИЧКИ ОД 5Г)”

Your email address will not be published. Required fields are marked *