Showing: 1 - 4 of 4 RESULTS
Веган ( посно) Главни јадења

Вегански ќовтиња во сос од црвени печени пиперки

Вегански ќовтиња во сос од црвени печени пиперки

Постојат многу начини да направите ќофтиња без месо користејќи разни житарки, зеленчук, грав и мешунки. За да добијам совршена месна текстура, ми се потребни комбинации …

Сподели со пријателите!
peceni gevreci
Веган ( посно) Печива Поддршка на блогери

Домашни печени ѓевречиња

За денес ви споделувам рецепт од нашите јутубери CrafTime кои ги направија овие вкусни ѓервечиња меки како памук. Знаеме сите што значи кога се печат …

Сподели со пријателите!