Кој не пробал гозлеме, не знае што пропуштил. Постои некаква тајна магија што ова навидум едноставно јадење го прави посебно. Можеби е мачниот начин на кој се прави, можеби е љубовта што е неопходна како состојка во ова печиво.

Состојките не се ништо невообичаено.

Потребни состојки:

  • 700 гр брашно
  • 1 лажица мала сол
  • 200 мл. јогурт
  • 50 мл масло
  • 450 мл вода
  • 300 гр спанаќ
  • Сол
  • Маслиново масло
  • Фета сирење

Погледнете го видеото и се ќе ви стани јасно

Сподели со пријателите!

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *