чоколаден чизкејк во кошничка

Вкусен и брз десерт или појадок. Во секое време од денот.

Потребни состојки за база :

 • 10 лажици. овесни
 • 1 лажица . засладувач
 • 1 лажица . кокосово млеко
 • 1/2 банана

Потребни состојки за фил :

 • 100 гр. тофу сирење
 • 5 урми
 • 1 лажица . какао
 • 1 лажица. кокосово млеко
 • 1 лажица . путер од лешник

Начин на подготовка:

 • Базата се печи во хартиени калапчина на 250 С. 10 мин.
 • Се остава да се излади и се додава подготвениот фил .
 • Тофу сирењето заедно со какаото , кокосовото млеко путерот од лешник и свежите урми се блендираат и се формира кремаста смеса која се додава на изладените кошнички .
https://www.instagram.com/p/CNUSVKUlUV0/

Сподели со пријателите!

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *