Чоколадно смуди за убаво расположение

Состојки :

1/2 банана

2 свежи урми

1 лажица какао

200 мл . млеко по избор

Сите состојки ги ставаме во блендер и блендираме додека не се соеднинат состојките .

Од веќе соединетите состојки добиваме чоколадно смуди .

Уживајте во вкусот .

https://www.youtube.com/watch?v=wb7lR8w8Xbs
Сподели со пријателите!

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *