Сите знаеме за Саси водата , но да се потсетиме сепак идат топли денови да го израмниме стомакот.

Потребни состојки:

  • 1,5-2 литри вода
  • 1 лажичка ѓумбир
  • 1 краставица (средна големина) – исечена на кругови
  • 1 лимон – исечен на кругови
  • свежо нане или 1 лажичка суво нане

Начин на подготовка:

Смесата се меша и се става во стаклен или пластичен сад да стои во фрижидер . Пред употреба треба да од стои 8-10 часа . Најдобро е да се прави навечер , а да се пие во текот на наредниот ден. Консумирањето на оваа вода придонесува до израмнување на стомакот .

Сподели со пријателите!

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *