Гранола со путер од кикиритки

Гранола со млеко и путер од кикиритки
Лесен и брз оброк за помалку од 5 минути.
Смачено ни е од готвење со часови за оброк кој ќе го изедеш за 5 минути.
Зошто да не биди 5 минути готвење и 5 минути јадење?

Потребни состојки:

  • 200 мл. млеко по ваш избор
  • 4 лажици гранола
  • 1 лажица чиа семе
  • 1 лажица путер од кикиритки Vitalia
  • 1 банана

 Начин на подготовка:

  •  Во тенџерче на оган го ставаме млекото заедно со гранолата, чиа семето и путерот од кикиритки.
  • Ја вариме кашата додека не направи мали меурчиња
  • Сервираме и додаваме банана и гранола за декор
    Видеото со гранола Vitalia и путер од кикиритки Vitalia го има на youtube каналот на вкусно без месо.

Уживајте во вкусот

Сподели со пријателите!

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *