proteinski solen rolat

Вкусен протеински солен ролат

Потребни состојки:

 • 2 јајца
 • 1 шака спанаќ
 • сирен намаз или фета
 • 1 краставица
 • сол
 • бибер
 • 5 мл. Маслиново масло

Начин на подготовка:

 • Во длабок сад ги матиме јајцата заедно со една шака спанаќ.
 • На загреано тавче со маслиново масло ги додаваме матените јајца со спанаќ
 • Печиме на ниска температура поклопено тавчето со капак
 • Приготвената кора од јајца и спанаќ ја ставаме на чинија и додаваме сирен намаз и една лупена краставица
 • Виткаме ролат.

Уживајте во вкусот!

Сподели со пријателите!

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *