Летово обично се разладуваме со сладоледи, но зошто да не се разладиме и со еден здрав коктел.

Здрав коктел за помалку од една минута.

Потребни состојки:

  • Неколку парчина лубеница
  • Една рака јагоди
  • Една рака коцки мраз
  • 100 мл. вода
  • Неколку ливчиња свежо нане

Начин на подготовка:

  • Во блендер или што и да користите за блендирање ги ставате сите состојки освен нането
  • Блендирате додека се соединат состојките
  • Во чаша ставате неколку коцки мраз па го ставате готовиот коктел

Уживајте во вкусот!

https://www.instagram.com/p/CQ1L6jPFDMW/
Сподели со пријателите!

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *