Колку само убаво мириса додека се подготвува овој протеински песто сендвич.

Состојките се многу едноставни.

 • 1 лажица песто сос
 • 2 јајца
 • 1 лист блитва
 • 2 лажици пармезан рендан
 • 1 домат
 • сирни намаз
 • сол

Начин на подготовка:

 • Се матат двете јајца со сол и една лажица песто сос
 • Во матените јајца додаваме една лажица пармезан
 • На загреан тостер со хартија за печење ставаме една лажица пармезан и ги додаваме матените јајца
 • Поклопуваме со хартијата за печење, а воедно и со тостерот.
 • Печиме околу 5-6 минути.
 • Го вадиме тостот и го полниме со сирни намаз, блитва и домат
 • Уживајте во вкусот!
Сподели со пријателите!

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *