Протеински топчиња со лешници и смокви ќе ви ја задоволат желбата за нешто слатко и чоколадно! Плус се одлична протеинска ужина -советува нашиот нутриционист Ена.

Состојки:

Начин на подготовка:

  • Смоквите треба претходно на киснат во вода 1 час, за да омекнат.
  • Сите состојки се додаваат во блендер за да се соединат состојките.
  • Се формираат топчиња.
  • За декорација користев: мелени лешници и црно чоколадо 99% какао.
  • Уживајте!
Сподели со пријателите!

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *