намаз од авокадо

Омилените оброци ми се секогаш со намази , кои секогаш дома ги приготвувам. Знаете зошто дома? Бидејќи точно ги знам сите состојки кои ги ставам, и знам дека се свежи и вкусни. Бидејќи сум вегетаријанец авокадото ми е скоро три пати во неделата застапено во скоро секој оброк. Па за да не размислувате како да го користите ова чудо од овошје. Спремив еден брз намаз од авокадо

намаз од авокадо

Потребни состојки:

намаз од авокадо

Намаз од авокадо

Лесен и брз за подготовка намаз од авокадо.
Prep Time 5 mins
Cook Time 5 mins
Total Time 10 mins
Course Breakfast
Cuisine Italian, Mediterranean
Servings 2

Notes

намаз од авокадо
 
Keyword avokado, brz namaz od avokado, namazodavokado, posen recept, recept bez meso, recet za namaz, vegan recept, vkusnobezmeso, авокадо намаз, намаз од авокадо, посен намаз, посен рецепт
Сподели со пријателите!

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Recipe Rating