протеинска палачинка

Протеинските палачинки се здрава и добро избалансирана идеја за појадок за здрав начин на живот. … И нема ништо подобро од свежо направени палачинки за да го започнете вашето утро. Внатре меки, однадвор малку крцкави и прелиени со сите ваши омилени, од едноставен путер од кикиритки до свежо овошје, и протеински кремови.

Потребни состојки:

 • 2 јајца
 • 50 грама протеин во прав BIOTECH купи тука
 • 15 лажици овесни снегулки
 • 150 мл. млеко по ваш избор
 • 5 гр. пециво
 • рибизла
 • аронија
 • 1 банана
proteinska palacinka

Протеински палачинки

Prep Time 10 mins
Cook Time 15 mins
15 mins
Total Time 40 mins
Course Breakfast, Dessert
Servings 4

Notes

 • 2 јајца
 • 50 грама протеин во прав BIOTECH купи тука
 • 15 лажици овесни снегулки
 • 150 мл. млеко по ваш избор
 • 5 гр. пециво
 • рибизла
 • аронија
 • 1 банана
Keyword proteinski palacinki, протеински палачинки

Начин на подготовка:

https://www.instagram.com/p/CYv0qYpFHsY/
r zan domasen leb

Р’жан домашен леб

Prep Time 10 mins
Cook Time 1 hr 20 mins
3 hrs
Total Time 4 hrs 30 mins
Servings 4
Сподели со пријателите!

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Recipe Rating