веган болоњезе со Вердиномк

Секогаш не фаќа паника кога треба да се приготви нешто “Special” па посебно кога имаме гости вегани.

Ова вкусно болоњезе е број еден секогаш за љубителите на веганска храна.

веган болоњезе со Вердиномк

Веган Болоњезе

Prep Time 5 mins
Cook Time 15 mins
Total Time 20 mins
Servings 4

Потребни состојки:

 • Плескавица @verdino.mk
 • 200 мл. Доматен сос
 • Маслиново масло
 • 250 гр. Шпагети

Начин на подготовка:

 • Пропржи ја плескавицата Verdino
 • Насечкај ја плескавица само што ќе порумени од двете страни
 • Пржи додека да порумени
 • Додади доматен сос
 • Пропржи
 • Додади ги шпагетите, предходно сварени!
 • Уживај во веган(посен) оброк😉
Сподели со пријателите!

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Recipe Rating