veganski sour cream

Како и да го преведам sour cream или павлака или млечен намаз сите вие кој користите знаете за што станува збор.

Па да не мислат дека ние веганите немаме алтернатива, да не мислат дека само јадеме зеленило.

 • вердино колбаси
 • Мента фарм
 • мое пазарче
 • Природа и наука во идеален спој!
 • Здравјето доаѓа од природата

Потребни состојки:

 • 1 лажица веган маскарпоне
 • 1/4 лажица сол
 • 50 мл. Маслиново масло
 • 100 мл. Кокосово млеко
 • 1/2 цеден лимон

Начин на подготовка:

 • Ги ставате сите состојки во блендер и само ги соединувате
 • Уживајте

Следи ме на инстаграм!

Сподели со пријателите!

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *