Полнети посни палачинки со вегански колбаси од спанаќ и намаз од грашок

Еве едноставно, но вкусно тесто за посни палачинки кое може да се направи за неколку минути. Направено е од состојки кои секој ги има при рака.

 • кисели производи бакалески
 • Мента фарм
 • Природа и наука во идеален спој!
 • Здравјето доаѓа од природата

Потребни состојки за посни палачинки:

 • 10 лажици бело брашно
 • 120-150 мл. Кисела вода
 • 1 лажиче мало сол
 • 1 лажица маслиново

Начин на подготовка:

 • Сите состојки се ставаат во блендер и се блендираат
 • Пржењето на колбавчињата Verdinomk треба да биди на ниска температура со неколку капки маслиново масло.
 • Ако ги пржите не одмрзнати се пржат поклопени со капак на ниска температура додека не поруменат и се вртат од сите страни, па потоа се трга капакот.

Намазот од грашок го имате тука

 • Секоја палачинка ја премачкувате со намазот
 • Го додавате Verdinomk ќебапчето
 • Вртите во ролна
 • Уживајте!

Следи ме на инстаграм!

Сподели со пријателите!

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *