przen urnebes

Популарната урнебес салата, да ја претвориме во популарен појадок од пржен урнебес.

Интересен, брз и протеински појадок кој е одличен за сите љубители на овој вкус.

 • кисели производи бакалески
 • Мента фарм
 • Природа и наука во идеален спој!
 • Здравјето доаѓа од природата

Потребни состојки:

 • 3 лажици ајвар Brian’s Бакалески
 • 2 полни лажици свежи сир
 • 2 јајца
 • сол
 • бибер

Начин на подготовка:

 • Во тавче на оган со малку маслиново масло го ставате ајварот малку да се подиспржи додека да смени боја
 • Ја додавате урдата и мешате
 • Од како ќе се соединат урдата и ајварот ги додавате двете јајца и поклопувате со капак
 • Пржите цело време на пониска температура
 • Веќе готовиот пржен урнебес можи да го послужите како појадок или вечера.
 • Уживајте!
Сподели со пријателите!

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *