rasturena sarma

Малку чудно ви е ама овој вид на сарма се подготвува за најмногу 30 минути.
Бидејќи листот од зелка од @bakaleskipromet2016 е совршено добар и вкусен, брзо изврива и се прави ммм убавина…

  • кисели производи бакалески
  • Мента фарм
  • Природа и наука во идеален спој!
  • Здравјето доаѓа од природата

Киселата зелка е неверојатно хранлива и здрава. Обезбедува пробиотици и витамин К2, кои се познати по нивните здравствени придобивки и многу други хранливи материи. Јадењето кисела зелка може да ви помогне да го зајакнете вашиот имунолошки систем, да го подобрите варењето, да го намалите ризикот од одредени болести, па дури и да изгубите тежина.

Потребни состојки:

  • шери со сирење бакалески

Начин на подготовка:

  • Поклопуваш со капак и повремено промешуваш.
  • Додадов со ручекот зелена салата со црвен грав.

Верувајте, немате подобро пробано!

ЗАБЕЛЕШКИ И СОВЕТИ:

  • Можи да изберете и друга житарка наместо булгор
  • Јас избрав булгор бидејќи нашите експерти се согласуваат дека, во целина, булгур пченицата е поздрава од оризот. Ова се заснова на тоа што зрното од житарки има поголеми количини на хранливи материи од оризот во одредени области. „Пченицата од булгур има повеќе влакна и протеини во однос на оризот“
  • Можете да го подготвите ова јадење и во тава во рерна поклопено со алуминиумска фолија доколку сакате да биди покрцкаво и попечено

Сподели со пријателите!

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *