Лути пржени пиперки со биено сирење и феферони и црн грав

Верувам дека вакво јадење немате пробано. Оваа вегетаријанска закуска ќе ве остави без здив. Но, оваа закуска има недостаток на протеин и го дополнив со црн грав кој го обожавам.

Потребни состојки:

 • 3-4 средни домати лупени
 • 3 мали феферони Bakaleski Brians promet
 • 2 зелени пиперки
 • 10 мали ливчиња свеж босилек
 • 1 китка магдонос
 • 200 гр. биено сирење
 • 3 лажици маслиново масло
 • 50 мл. вода
 • бутик за машка гардероба
 • Studio Adore Me
 • кисели производи бакалески
 • moe pazarce
 • вердино
 • Мента фарм
 • Природа и наука во идеален спој!
 • imunofan inekcii
 • Здравјето доаѓа од природата

Начин на подготовка:

 • Ги лупите доматите и ги ставате во тавата заедно со исечканите феферони Bakaleski Brians promet, сечканите пиперки, магдоносот и ливчињата босилек
 • Пржите со капак околу 20 минути на пониска температура додека не омекнат доматите
 • Мој предлог за вградена плоча ја избирам на Bosch PKE645D17E која:
  • Pестарт функција
  • Дигитален дисплеј TopControl
  • Готвење: 4 зони
  • Прилагодување на моќноста: 17 степени
  • Номинална моќност: 6600 W
  • Минималната дебелина на панел: 20 mm
  • Димензии (ШxВxД): 58,3 x 5,2 x 51,3 см
  • Тежина: 7 kg

Исто така оваа плотна можи да ја купите преку купи на рати со месечна претплата од 801 денар на 24 рати.

 • Го додавате биеното сирење исечкано на коцки и водата
 • Оставате да си крчка уште 15 минути.
 • Сервирајте во чинија со црн грав.
 • Уживајте

Погледнете го reel тука!

Сподели со пријателите!

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *